www.Simillimum.cz homeopatický software radar, homeopatická literatura

simillimum
software knihy aktuality kurzy podpora cenik kontakt odkazy

Homeopatické vzdělání
Universum
Homeopathicum


RadarOpus
představuje Kim Elia
(český překlad)Frederik Schroyens
The Essential SynthesisJan Scholten
Tajomné Lanthanoidy

- Radar - Doplňkové moduly - Demoverze Radar -

Luc de Schepper modul

Analýza případu od hlavního problému až k centrálnímu bludu (Jung)

Luc de Schepper se stal během pár let jedním z předních mezinárodních učitelů. Má jedinečnou schopnost předat “staré” základní Hahnemannovo homeopatické učení moderním způsobem.

“Oživil” naši klasickou materii mediku takovým způsobem, že máte pocit, že tyto “staré” léky jsou mocnou výzbrojí, s kterou dokážete zvládnout komplexní problémy pacienta v současné moderní praxi.

Program Radar nabízí “Luc de Schepper modul”, který obsahuje:

  • Průvodce odebíráním případu
  • 50 Konceptů + vyjádření pacienta, které Vás dovedou k příslušným rubrikám Delusion (Blud) v repertoriu.
  • 100 Core Delusions - centrálních bludů s krátkým vysvětlením.
  • Materii Mediku - databázi všech léků obsažených v konceptech a v centrálních bludech z programu Encyclopedia Homeopathica (EH).
  • Několik svazků multimédií: 8 hodin přednášek na videu (např. 11 otázek k potvrzení simillima, Intra Uterine questions), a příklady případů (několik hodin videí s pacientem s úplnou analýzou případu).

Ledovec

Symbol ledovce představuje proces homeopatické analýzy případu. Pacient k nám nejčastěji přichází s hlavním problémem na fyzické úrovni.

Vždy musíme vzít v úvahu totalitu symptomů, ale úspěšně předepíšeme pouze tehdy, když předepíšeme na pacienta s nemocí a ne na nemoc samotnou. Proto potřebujeme ohodnotit symptomy odpovídajícím způsobem, k čemuž nám pomůže tento modul.

Tím nejhodnotnějším vodítkem je často to, co je skryté nejhlouběji. Similimum často leží v pacientově podvědomí – v nejhlubší části ledovce.

Vždy musíte předepsat na totalitu, na ty nejcharakterističtější a nejhodnotnější symptomy. Nemůžete vzít jeden symptom, třebaže důležitý, ale který je mimo celý obraz.

Každý případ vypráví souvislý příběh a vše v pacientově příběhu musí odpovídat léku tak, jak je popsán v materii medice. Ptejte se sami sebe: Co je to za člověka (konstituce, temperament), je extrovertní nebo introvertní? Proč dělá to, co dělá? Jaká je jeho motivace?

Delusions - Bludy

Nejtěžší je najít pacientovy bludy. Ze symptomů vybraných v jednotlivých clipboardech (schránkách) Vám v analýze vyjdou hlavní léky případu. Na tomto místě Vám modul nabídne centrální blud hlavních léků, každý s vysvětlením, a Vy můžete vybrat, který nejlépe odpovídá celému příběhu Vašeho pacienta.

Definice:

Core Delusion (CD) – centrální blud - vždy obsahuje jádro pravdy.
Core Delusion – centrální blud je výrazem pro dominantní emoci. Je to hybná síla všech jednání, myšlenek a plánů pacienta a vytváří předpoklady pro sekundární bludy. Proto všechny kompenzace a sekundární bludy mají základ v centrálním bludu.

Protože všichni máme centrální blud, každý vytváří také kompenzace. Kompenzace můžeme považovat za obranný mechanismus, který nám pomáhá uniknout před centrálním bludem, když je negativní, nebo posílit centrální blud, když je pozitivní. Každý pacient vytváří mnoho kompenzací, aby se vyhnul neodvratitelnému osudu, ale v určitém bodě svého života bude muset stanout tváří v tvář svému centrálnímu bludu.

Jestliže se homeopat neptá dostatečně “Proč...?” pacient mu bude ukazovat své kompenzace, které jsou vzdálené od centrálního bludu. Bude se Vás snažit dovést k předepsání na “masku”(která je formována všemi kompenzacemi), než na jeho stinnou stránku. To povede k výběru léku podobného - simile, ale ne similima.

” Maska je Simile;
Stín je Similimum!”

. Centrální blud není mimo koncept totality pacienta, ale vyjadřuje nejdůležitější charakteristiku totality.

“Centrální blud je emocionální a spirituální centrum obklopené shluky představ a myšlenek, které jsou pacientovými kompenzacemi.”

Koncepty Dr. Luc de Scheppera

Koncepty obsahují přes 50 nadrubrik s výroky pacienta a odkazujících rubrik v repertoriu Synthesis.

Pro plné rozlišení hlavních léků zmiňovaných v konceptech a pro jejich kompletní popis můžete přejít do databáze Luc de Scheppera v programu EH.

Definice konceptů Dr. Luc de Scheppera

Koncept (nebo můžeme užít Jungův termín komplex) může být vyjádřen jedním nebo více slovy. Jedná se obvykle o dlouhodobé utrpení, které pacient spojuje s bolestivými vzpomínkami.

Webové stránky Dr. Luc de Scheppera: www.drluc.com


- Radar - Doplňkové moduly - Demoverze Radar -
 

App Synthesis
- dočasně snížená cena
(viz ceník)


Stáhněte si demoverzi RadarOpusPřeji si dostávat novinky
na tuto e-mailovou adresu:The Treasure – Kentův poklad
Kentův poklad zažil pozoruhodnou historii. Ve skutečnosti jde o osobní Kentovo repertorium (druhé vydání), do kterého si zapisoval vlastní poznámky a opravy než zemřel. Knihu věnovala Pierru Schmidtovi Frederika Gladwin. Poté byla kniha ukradena a znovu objevena v Indii doktorem Ahmedem Currimem.